OLEŚNICKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA - STRONA ARCHIWALNA


 
Forum: Wolne wnioski

Jeżeli chcesz się podzielić opiniami, refleksjami nie mieszczącycmi w zasięgu innych for, możesz to zrobic tutaj!

Pokaz tylko tytuly watkw Wszystkie dyskuje
aktualne informacje
Opublikowano Przez Halina Ozór
proszę o aktualne informacje o imprezach z okacji Dnia Dziecka 2915 w bibliotece i w TPO.
Odp: aktualne informacje
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Oto informacje o atrakcjach na Dzień Dziecka w Bibliotece: http://www.biblio.olesnica.pl/strona/index.php?option=com_content&view=article&id=2973:zapisy&catid=34:informacje-i-wydarzenia&Itemid=54 oraz http://www.biblio.olesnica.pl/strona/index.php?option=com_content&view=article&id=2993:in&catid=34:informacje-i-wydarzenia&Itemid=54
Dzień przebaczania 2014 rok
Opublikowano Przez smiley
Halo czy ktoś pracuje na tym forum ? Kilka dni temu pytałam o dzień przebaczenia na rok 2014 , wpisu nie ma odpowiedzi tez nie ..
Odp: Dzień przebaczania 2014 rok
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Opóźnienie powstało w wyniku okresowych problemów z funkcjonowaniem strony internetowej.

Za opóźnienia korespondencji przepraszamy.
Dzień przebaczania 2014 rok
Opublikowano Przez Marta
Witam , czy mogłabym się dowiedzieć czy będzie organizowany Dzień przebaczenia w 2014 roku ?
Odp: Dzień przebaczania 2014 rok
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Dzień dobry
Dzień przebaczenia był 20 września. W tym roku nie będzie już możliwości anulowania kar.
Dzień przebaczenia
Opublikowano Przez Asiek
Witam,
na kiedy przypada nabliższy dzień przebaczenia kary za przetrzymanie książek?

Proszę o odpowiedź.
Odp: Dzień przebaczenia
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
W chwili obecnej nie planujemy Dnia Przebaczenia. Prosimy jednak o zwrot książek oraz śledzenie informacji na stronie Biblioteki.
dzień przebaczenia
Opublikowano Przez Sławek
Czy w najbliższym czasie organizują Państwo tzw. "dzień przebaczenia" dla zapominalskich z oddaniem książek? zbliżają się Mikołajki, więc może będzie?
Odp: dzień przebaczenia
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
W chwili obecnej nie planujemy Dnia Przebaczenia. Prosimy jednak o zwrot książek oraz śledzenie informacji na stronie Biblioteki.
Odp: dzień przebaczenia
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Niestety w tym roku już nie przewidujemy Dnia Przebaczenia (był w maju br.). Proszę śledzić informacje na naszej stronie internetowej.
katalogi on-line
Opublikowano Przez iwona
Witam, mam problem z zalogowaniem się do katalogów, wyskakuje mi jakaś strona http://poponclick.com/pu.php?id=bWFzZGF5ZW4=&affid=34607&authcode=WndOa1psNGpBbDRtWkdIaFpHTjBZd1YxWlA0NVpEPT0=&rt=3&uadiff=0&flid=1&os=0
i tak się dzieje również gdy wchodzę w aktualności itp.Próbowałam z różnych komputerów i za każdym razem jest tak samo, a ja chcę zamówić książeczki :)pozdrawiam Iwona
Odp: katalogi on-line
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Pani informacja została przekazana informatykowi - awaria zostanie usunieta najszybciej jak to tylko możliwe.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z tą sytuacją
Odp: Odp: katalogi on-line
Opublikowano Przez iwna
Dziękuję,za szybka reakcję już wszystko działa:)
Niekompetencja i nieuprzejmość jednej z Pań bibliotekarek
Opublikowano Przez S
Dnia 9.07.13 wybrałam się do biblioteki, zawsze chętnie do niej chodziłam, bo mogłam liczyć na fachową opinie o książkach, a także pomoc przy wyborze ciekawych pozycji. Dzisiaj jednak moja opinia się zmieniła. Nie spodziewałam się, że prosząc Panią bibliotekarkę o polecenie mi ciekawej książki spotkałam się z wielkim oburzeniem i odmową jakiejkolwiek pomocy. W odpowiedzi usłyszałam, cytuję : "Przepraszam, ale wydaje mi się, że wystarczająco już Pani dzisiaj pomogłam". Rozumiem, gdybym wykorzystała tą Panią do ganiania po całej bibliotece i szukania dla mnie książek, ale jedyną pomocą jaką od Pani bibliotekarki uzyskałam było zaprowadzenie mnie do pustego regału. Wydaje mi się, że właśnie po to są tacy ludzie jak bibliotekarze, którzy są oczytani i można się oprzeć na ich opinii, którą jak do tej pory każdy się chętnie ze mną dzielił. Jestem bardzo rozczarowana tak niekompetentnym zachowaniem ze strony Pani bibliotekarki.
Jestem młodą osobą, a takie zachowanie skutecznie odstrasza i zniechęca do odwiedzania bibliotek, które w dobie Internetu walczą o przetrwanie.
Odp: Niekompetencja i nieuprzejmość jednej z Pań bibliotekarek
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Pragniemy Panią zapewnić, że zawsze dokładaliśmy i dokładamy wszelkich starań, aby takie sytuacje nie miały miejsca, a czytelnicy zawsze mogli liczyć na uprzejmość i fachową poradę personelu.
Prosimy również pamiętać, że każdy pracownik biblioteki zobowiązany jest do noszenia identyfikatora i w razie gdyby doszło do podobnej sytuacji, można złożyć skargę u dyrektora biblioteki na pracownika, którego praca nie jest satysfakcjonująca dla czytelników - tylko wówczas jest możliwość wyciągnięcia konsekwencji wobec tego pracownika.

Przepraszamy również za tak późną odpowiedź - administrator strony był na urlopie.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki.
zmiana numeru telefonu
Opublikowano Przez Kornelia Serwata
Czy mogę zmienić numer telefonu przez internet, czy musze udać się do biblioteki żeby to zrobić?
Odp: zmiana numeru telefonu
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Oczywiście można to zrobić pisząc do nas e-mail: mbp@biblio.olesnica.pl bądź telefonując do nas: 71 716 52 14 - konieczne jest podanie w wiadomości nr karty.
Zgubiona karta
Opublikowano Przez 3-bit
Zagubiłem karte biblioteczną a mam przetrzymane książki, które chciałbym oddać w dzień przebaczenia. Na stronie jest informacja- aby oddać przetrzymane książki należy przyjść z kartą i tymi książkami. Co powinienem uczynic w tej sytuacji?
Odp: Zgubiona karta
Opublikowano Przez 3-bit
Watpię, żeby do czwartku udało mi sie wyrobić nową karte. Można jakoś oddać książki w dzień przebaczenia bez karty bibliotecznej?
Odp: Odp: Zgubiona karta
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
W czwartek również można wyrobić nową kartę biblioteczną.
Odp: Zgubiona karta
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
W takich przypadkach należy wyrobić w bibliotece nową kartę. Musi Pan/Pani zgłosić się do Biblioteki z dowodem tożsamości i uiścić opłatę w wysokości 5 zł. za nową kartę.
Zapraszamy do biblioteki.
Leo why?
Opublikowano Przez Max
Dzień dobry,
Dlaczego w tym roku nie będzie dnia przebaczenia? :(
Odp: Leo why?
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Możliwe, że jednak odbędzie sie w tym roku dzień
przebaczenia. Nie wcześniej jednak niż w ostatnim kwartale. Zachęcamy bardzo do oddania przetrzymanych książek, aby kwota kary nie powiększała się.
Please
Opublikowano Przez anonim
Zróbcie Państwo w tym roku dzień przebaczenia. Wiele osób o to pyta i prosi także było by miło :)
Pozdrawiam
Odp: Please
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Na razie nie planujemy Dnia Przebaczenia.
Prosimy o zwrot książek, ponieważ przetrzymywanie ich powoduje nieustanny wzrost kary. Oddanie książek skutkuje tym, że kara przestanie być naliczana i nie będzie rosła.
przebaczcie
Opublikowano Przez Ania
Witam
Było by cudownie gdyby był jeden dzień albo chociaż jedna godzina przebaczenia. Tym razem to nawet zwolniłabym sie z pracy, aby przynieść ksiąźki.
Pozdrawiam
Odp: przebaczcie
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Nie jest znana data Dnia Przebaczenia. Prosimy o zwrot książek, ponieważ przetrzymywanie ich powoduje nieustanny wzrost kary. Oddanie książek skutkuje tym, że kara przestanie być naliczana i nie będzie rosła.
A jeśli Dzień Przebaczenia w ogóle zostanie ogłoszony, to na pewno w takim terminie, że nie będzie Pani musiała zwalniać się z pracy.
Pozdrawiamy.
Dzień przebaczenia
Opublikowano Przez Adam Błaszczyk
Witam, chciałbym sie dowiedzieć kiedy planują państwo zorganizować tzw. Dzień przebaczenia?
Odp: Dzień przebaczenia
Opublikowano Przez Anna Zasada
Nie jest znana data Dnia Przebaczenia. Prosimy o zwrot książek, ponieważ przetrzymywanie ich powoduje nieustanny wzrost kary. Oddanie książek skutkuje tym, że kara przestanie być naliczana i nie będzie rosła. Pozdrawiamy.
bezpłatny zwrot
Opublikowano Przez Małgorzata
Witam.moje pytanie dotyczy mozliwości oddania przetrzymanych książek bez konieczności ponoszenia kosztów, czy istnieje jeszcze taka mozliwość, jesli tak to kiedy? serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Odp: bezpłatny zwrot
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Dzień dobry
Przetrzymane książki należy zwrócić do biblioteki. Oddanie ich spowoduje, że przestanie narastać Pani wysokość kary. Natomiast dalsze ich przetrzymywanie powoduje codzienny wzrost tej kwoty. Karę, jaka została naliczona za ich przetrzymanie należy uiścić w wypożyczalni. Jeżeli kara nie zostanie zapłacona przy zwrocie przetrzymanych książek, skutkuje to zablokowaniem konta i uniemożliwieniem wypożyczania książek, ale przynajmniej kwota nie będzie się powiększała. Nie planujemy tzw. "dnia przebaczenia", a to oznacza, że nie będzie możliwości anulowania kary.
W wyjątkowych przypadkach na wniosek czytelnika, który z przyczyn obiektywnych nie może uregulować zobowiązań finansowych wobec biblioteki biblioteka może odstąpić od egzekwowania kar.
Wniosek taki wraz z uzasadnieniem taki należy złożyć na ręce Dyrektora Biblioteki.
Decyzję o rezygnacji z roszczeń wobec czytelnika podejmuje Dyrektor Biblioteki.
zapach papierosów
Opublikowano Przez zkz
Widzę, że forum na stronie nie działa taka jak trzeba albo nie pokazujecie wszystkich wpisów zwłaszcza tych które dotyczą pracowników biblioteki.
Odp: zapach papierosów
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Forum na stronie działa bez zarzutów, publikujemy wszystkie wpisy dokonywane przez czytelników. Jeśli jednak posiada Pan(i) jakiekolwiek informacje potwierdzające prawdziwość Pana(i) słów - prosimy o ich ujawnienie.
zapach papierosów
Opublikowano Przez zkz
Pracownicy biblioteki palą
przed budynkiem a nawet na tym balkonie w wypożyczalni dla dorosłych a potem obsługują ludzi. Mogli by chociaż umyć ręce i korzystać gum miętowych
Odp: zapach papierosów
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Od dziś pracownicy nie będą palić papierosów na balkonie - za wszelkie niedogodności związane z zapachem pracowników na terenie biblioteki przepraszam w imieniu wszystkich pracowników.
Pracownicy biblioteki palą przed budynkiem ponieważ w budynku nie można palić. Czynność ta nie jest w naszym kraju ani przestępstwem ani wykroczeniem. Pracownikowi przysługuje zgodnie z prawem pracy 30 minut przerwy, które moze przeznaczyć m. in. na palenie papierosów.
kultura
Opublikowano Przez Przyzwoita
Witam!A już myślałam,że w związku z ogólnym zakazem palenia papierosów w Polsce większość palaczy odczuje presję i przestanie okadzać nas zapachem papierosów. A tu co!!! instytucja taka jak biblioteka gdzie kultura i pewne normy powinny być zachowane prezentuje nam czytelnikom i użytkownikom wchodzenie do budynku w oparach tytoniu. Nie podoba mi się widok palących tamże osób bo to nie jest palarnia tylko biblioteka. Pomyślcie o swoim wizerunkuw oczach nas czytelników.
Odp: kultura
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Szanowna Pani! W Polsce nie wprowadzono ogólnego
zakazu palenia, a jedynie zakaz palenia w miejscach publicznych. Ma Pani rację, że biblioteka jest miejscem gdzie powinny obowiązywać kultura i pewne normy i w związku z tym zakaz palenia obowiązywał jeszcze przed wprowadzeniem ustawowego zakazu palenia w miejscach publicznych.
Nowe przepisy ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu z dnia 15 listopada 2010 roku zawierają listę miejsc, w których obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów. Wśród nich są restauracje, uczelnie, przystanki autobusowe, szpitale, szkoły, teatry, kina oraz inne pomieszczenia dostępne do użytku publicznego. Nie ma natomiast w przepisach mowy o zakazie palenia w pobliżu tych budynków i w związku z tym dyrektor biblioteki nie ma żadnych możliwości
wprowadzenia zakazu palenia na obszarze leżącym poza biblioteką, choćby ten obszar znajdował się w najbliższej nawet odległości od biblioteki.
W związku z powyższym, bezzasadne jest również twierdzenie, jakoby to biblioteka prezentowała wejście do budynku w oparach dymu - robią to
czytelnicy i przechodnie, do czego mają prawo.
Odp: Odp: kultura
Opublikowano Przez zkz
Pracownicy biblioteki palą przed budynkiem a nawet na tym balkonie przy wypożyczalni dla dorosłych potem obsługują ludzi.I niestety nie jest to miły zapach mogli by chociaż po
papierosie umyć ręce i korzystać z gum miętowych
możliwość rozłożenia kary na raty
Opublikowano Przez matahari
Dzień dobry,
pytanie w zasadzie jak w temacie: czy w oleśnickiej bibliotece istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty? Czy jeżeli jedna z książek zagubiła się, należy odkupić ten sam tytuł, czy może rozwiązuje się ten problem w inny sposób?
Odp: możliwość rozłożenia kary na raty
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Szanowny czytelniku,
istnieje kilka możliwości rozwiązania przedstawionych problemów:
- na prośbę czytelnika, dyrektor może wyrazić zgodę na rozłożenie
płatności na raty, ilość i termin spłat ustala Dyrektor PiMBP
- zgodnie z regulaminem przewiduje się następujące formy rekompensaty za

zagubioną książkę:
-odkupienie dzieła identycznego do zagubionego
-zakupienie wydawnictwa wskazanego przez kierownika działu , lecz o
wartości nie mniejszej aniżeli cena rynkowa dokumentu zagubionego
- przyjęcie książki lub dokumentów zaproponowanych przez czytelnika,
pod
warunkiem ich przydatności w zbiorach
-wpłacenie ekwiwalentu pieniężnego w wysokości odpowiadającej cenie
rynkowej zagubionego dokumentu.

Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do PiMBP w Oleśnicy.
Z pisownią na bakier
Opublikowano Przez Halina
Piszecie dr z kropką tj. przerażające! Dla biblioteki to straszne faux-pas
Odp: Z pisownią na bakier
Opublikowano Przez Anna Zasada
Każdemu się może zdarzyć błąd. Już go poprawiliśmy. Dziękujemy za zainteresowanie.
dobre rady
Opublikowano Przez czytelnik
Jestem stałą czytelniczką biblioteki i całym sercem jestem z wami, jeśli chodzi o krytykę waszych imprez. Jak ktoś chce, to na każde spotkanie dotrze. A o imprezach w bibliotece można przeczytać w oleśnickich szmatławcach. Nie ma problemu. Ale mam kilka uwag dotyczących biblioteki. Niech sobie pan Wojtczak będzie nawet posłem, byleby wypełniał swoje obowiązki, a tego nie robi. Wystarczy popatrzeć na stronę. W niektórych opisach aż roi się od literówek. Wystarczy spojrzeć na uniwersytet czy bibliotekarek ę,ą nie obowiązują? Cała biblioteka piękna, ale wystarczy wejść do wypożyczalni bałagan na półkach jak w supermarkecie. Podobno pracuje tam 5 pań, a jak przychodzę to zawsze widzę panią Anię. A gdzie reszta? Jak się plączą po budynku to niech hol sprzątają. Będzie jeszcze ładniejszy. Pozdrawiam.
Dzień przebaczenia
Opublikowano Przez Ania
Ze względu na brak dat publikowania postów na forum, ponawiam pytanie: Czy w najbliższym czasie są przewidziane Dni Przebaczenia, ponieważ nie stać mnie na zapłatę kary, a chciałabym oddać w końcu książki.(26 lipca 2010)
Odp: Dzień przebaczenia
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
W najbliższym czasie nie jest przewidywany dzień przebaczenia.
Prosimy śledzić na bieżąco naszą stronę jak również lokalne media w których informujemy o takich akcjach.
pozdrowienia
Opublikowano Przez Anna Zasada
Serdeczne pozdrowienia dla najlepszych bibliotekarzy na swiecie przesyla z Francji
Anna Zasada
Filia Za Bramą
Opublikowano Przez stała czytelniczka
Chciałabym podziękować za miła obsługę i doradztwo z każdej dziedziny panią które pracują w Bibliotece za Bramą.Jest to to biblioteka do której z chęcią idę . Ukłony dla pań bibliotekarek,które właśnie w tej filii pracują.
identyfikatory
Opublikowano Przez czytelniczka
Wczoraj pisałam na forum, jednak wpis usunięto. Próbuję zatem po raz drugi. Jeśli się nie ukaże zadzwonię do dyrektorki. Proszę by rozważono noszenie identyfikatorów przez personel biblioteki. To doprawdy nie jest ochrona danych osobowych. Chcę wiedzieć, która z pań jest miła i kompetentna, a która ma z tym kłopoty. Przy okazji najmilej obsługuje i posiada sporą literacką wiedzę p.Szukalska z filii na Serbinowie. Druga uwaga - nie najlepiej umiejscowiono filię na Ratajach - dostęp dla osoby niepełnosprawnej jest tam niemożliwy, a i imprezy dla dzieci utrudnione. Warto te filię umiejscowić gdzie indziej - w obszernym i parterowym miejscu. Trzecia uwaga - w którym miejscu na stronie znajduje się wykaz wszystkich pracowników biblioteki? Na starej stronie był. Skoro można wiedzieć kto pracuje w powiecie itp. to nie rozumiem, dlaczego nie w publicznej placówce opłacanej przez podatników. Proszę o odpowiedź.
Odp: identyfikatory
Opublikowano Przez Anonimowy
MODIFIED:
Szanowna Pani
Wpis nie został usunięty, ale administrator był wczoraj na urlopie w związku z czym to opóźnienie za które serdecznie przepraszamy. Do dyrektora biblioteki zawsze można zadzwonić, bądź skontaktować się drogą elektroniczną ze
skargą bądź uwagą na dowolny temat dotyczący działalności biblioteki. Wykaz wszystkich pracowników znajduje sie w zakładce Kontakt. Jeśli chodzi o identyfikatory, to wszyscy pracownicy mają obowiązek noszenia identyfikatorów. Postaramy się, aby w przyszłości nie zdarzyła się sytuacja, że pracownik biblioteki jest anonimowy. Wszystkie nasze placówki są przystosowane dla osób niepełnosprawnych Biblioteka za Bramą, mimo, że
jest to mały lokal posiada specjalny wjazd dla wózków od podwórza. Znajduje się tam specjalny przycisk, z pomoca którego można poinformować bibliotekarza o chęci skorzystania z tego wejścia. Biblioteka za Bramą organizuje szereg działań kulturalnych i edukacyjnych. Korzystamy z
przestronnej sali mieszczącej się obok lokalu biblioteki.
Dziękujemy za uznanie dla pracy Pani Beaty Szukalskiej.
anonimowość personelu
Opublikowano Przez czytelnik
Może dobrze byłoby, gdyby pracownicy biblioteki na ul. Reja i filii mieli identyfikatory. Chcę wiedzieć,jak się nazywa miła osoba, która mnie obsługuje. Także wtedy, gdy pani z wypożyczalni dla dorosłych jest niezbyt uprzejma i nie radzi sobie z komputerem. Chciałbym też wiedzieć, kto w jakim dziale pracuje, taki wykaz pracowników biblioteki był na starej stronie - gdzie jest teraz? Przy okazji - najbardziej lubię filię na Serbinowie, p. Szukalska jest bibliotekarką z klasą.
zbiory specjalne
Opublikowano Przez tosia
Witam, jak można skożystac ze zbiorów specjalnych, jak składać zamówienie itd? jest jeszcze jakiś katalog oprócz tego umieszczonego na stronie?
Odp: zbiory specjalne
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
MODIFIED:
Zbiory specjalne udostępniane są jedynie na miejscu. Nie trzeba składac zamówień, ale w przypadku materiałów, które trzeba odszukiwać w archiwum (np. fotografie albo akcydensy Działu Dokumentów Życia Społecznego) proponujemy skontaktować się wcześniej telefonicznie z tym działem (numer na stronie) i umówić się. Wszystkie zbiory są dostępne w naszym katalogu na stronach internetowych.
dzien przebaczenia
Opublikowano Przez Małaa
Kiedy zostana ogloszone dni przebaczenia na rok 2010?

serdecznie dziekuje za odpowiedz
Małaa
Odp: dzien przebaczenia
Opublikowano Przez Ania
Witam, czy w tym roku będzie organizowany dzień przebaczenia?
Odp: Odp: dzien przebaczenia
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
W chwili obecnej nie przewidujemy "dnia przebaczenia" (anulowania kar za przetrzymanie książek)
Odp: dzien przebaczenia
Opublikowano Przez smiley
Witam , chciałabym zapytać kiedy będzie dzień przebaczenia w 2014 roku? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź
Odp: dzien przebaczenia
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
W najbliższym czasie nie przewidujemy ogłoszenia takiego dnia, ale proszę śledzić nasze wiadomości na naszych stronach. Przy okazji chciałbym jednak przypomnieć, że przetrzymywanie książek i niepłacenie kar skutkuje blokadą konto. Może zatem warto zapłacić i czytać...
Odp: Odp: dzien przebaczenia
Opublikowano Przez Misia
Chciałam zapytać na czym polegają te dni przebaczenia i czy wiadomość o nich będzie na tej stronie czy może być podana w innym miejsu??
Odp: Odp: Odp: dzien przebaczenia
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Dzień przebaczenia polega na anulowaniu kar za przetrzymanie książek. Warunkiem anulowania tych kar jest oddanie wszystkich książek do biblioteki. Informacje o dniu przebaczenia podajemy na tej stronie.
Oddawanie książek
Opublikowano Przez Anonimowy
Witam serdecznie!
Kary za przetrzymanie książek nie są zbyt surowe :-)To chyba z myślą o studentach, gdyż dla nas często bardziej opłacalne jest wypożyczenie książek na pół roku i zapłacenie kilkanaście złotych kary, niż zakup danej pozycji w księgarni...
Odp: Oddawanie książek
Opublikowano Przez 65
Hmm
To dosyć przewrotne rozumowanie. Rozumiemy taki sposób myślenia, ale musimy dbać o innych czytelników, którzy czekają długie miesiące na przetrzymywaną pozycję. Może czas pomyśleć nad zmianą regulaminu? Ciekawe co tym sądzą Ci, którzy nie mogą wypozyczyć, często bardzo potrzebnej pozycji.
oddawanie książek
Opublikowano Przez Anonimowy
MODIFIED:
Droga Rybko
Regulamin naszej biblioteki mówi, że przetrzymanie jednej książki przez jeden dzień wynosi 0,02 PLN, co oznacza, że czytelnik, który spóźni się z oddaniem książki przez miesiąc, bedzie musiał zapłacić karę w wysokości 0,60 PLN. Kwotę te należy pomnożyć przez ilość przetrzymanych książek.
Co do anulowania kar, to chciałbym zaznaczyć, że tylko raz w roku, przez jeden dzień można anulować kary. Trzeba osobiście stawić się w którejś z placówek biblioteki i poprosic o skasowanie kary. Czasami taki dzień jest maju z okazji Dnia Bibliotekarza, albo w lutym z okazji Walentynek, czasami jest to równiez noc. W tym roku był już taki dzień, a zatem zachęcam do terminowego oddawania książek. Przypominam, że kiedy nie można przyjść do biblioteki, mozna to również załatwic przez telefon - wystarczy zadzwonic pod nr 0-71 314 03 62 lub 0-71 314 03 68
Odp: oddawanie książek
Opublikowano Przez Paula
Niestety nie widzę daty dodania posta. W roku 2009 dzień przebaczenia już był? Gdzie można się dowiedzieć kiedy jest taki dzień? Czy informacja o dniu bez kary będzie wyświetlana na tej stronie?
Odp: Odp: oddawanie książek
Opublikowano Przez Rafał Wojtczak
Dzień przebaczenia był ogłoszony w tym roku już dwa razy (14 lutego oraz 9 maja). W tym roku już na pewno nie ogłosimy takiej amnestii, a zatem lepiej przynieść książki do biblioteki jak najprędzej, żeby kara za ich przetrzymanie nie urosła do niebotycznych rozmiarów...
Oddawanie ksiazek
Opublikowano Przez Rybka
MODIFIED:
Dzień dobry chciał bym sie dowiedzieć ile sie płąci za każdy miesiac nie oddanej ksązki. Slyszałem ze jest taki miesiac w roku w którym sie nie płaci jak sie odda mogł by mi ktos napisac jaki to miesiac

Napisz nową wiadomość

Ze względów bezpieczeństwa, prosimy o wpisanie poniżej podanej sekwencji znaków w pole tekstowe, zanim wyślesz swoją wiadomość. Jeśli nie możesz odczytać podanych znaków, odśwież stronę (np. naciskając przycisk F5)

Administracja

Zarzadzanie forum